WaterRower

  • Produkty
  • Multimedia
  • FAQ
  • Kontakt

wioślarze - zawodnicy


Roz Savage – ukończyła wyścig po Atlantyku w kategorii jedynek kobiet

 

Przed wyścigiem ciężko    trenowałam, aby zwiększyć   wytrzymałość.lr Zajmowało mi to   nawet do 16   godzin    dziennie na   urządzeniu    WaterRower.  Taki   wysiłek nie  może   być czymś   przyjemnym ale  dzięki     urządzeniu  WaterRower  było mi    łatwiej – wpływało dobrze  na moje   plecy, a każde  pociągnięcie  wiosłem   było  realistyczne, w dużej mierze  dzięki  odgłosowi płynącej wody. Ponadto siedzenie jest tak wygodne, że zabrałam dwa ze sobą na łódź.”

 

 

 

 

Martin Cross- złoty medalista olimpijski, komentator wioślarstwa i pisarz

   

                     Martin                        “Przysłowiowym Świętym Graalem  wszystkich   producentów ergometrów wioślarskich jest stworzenie urządzenia, które odzwierciedlać będzie prawdziwe wioślarstwo – uczucie płynięcia po wodzie i jej opór. Przez ponad 20 lat ćwiczenia wioślarstwa, wypróbowałem wszystkie urządzenia dostępne na rynku i tylko jedno z nich powoduje efekty zbliżone do esencji wioślarstwa – jest to WaterRower.
Wytłumaczenie tego uczucia osobie, która nigdy nie wiosłowała na łodzi jest trudne. Spróbuję jednak je opisać: Znajduję się na urządzeniu WaterRower, ciężko wiosłując. Pociągnięcie jest dokładne, nie obciąża nadmiernie moich pleców, jak to się zdarza w innych urządzeniach – dlatego pozwalam korzystać z niego moim dzieciom. Ponadto, dobrze się czuję na urządzeniu wykonanym z drewna – tak jakbym był w prawdziwej łodzi. Gdy zamykam oczy i słyszę cichy szmer płynącej wody, momentalnie przenoszę się gdzieś daleko, na jezioro. Uśmiecham się i otwieram oczy. Po treningu czuję, że to urządzenie jest najbliższe prawdziwemu wioślarstwu. Cała rodzina cieszy się, że mamy w domu taki mebel.”

  
John Bowes- Dyrektor Klubu Wioślarskiego w Sydney

   

„Jako główny trener w Klubie, stosuję urządzenie WaterRower w programieJognBowes treningowym od dziesięciu miesięcy. Trening    obejmuje grupy juniorów, młodzieży,   seniorów   i  mistrzów, zarówno dla mężczyzn   jak i kobiet.  Wszyscy oni korzystają z    urządzenia  WaterRower  jako nieodzownej   części ich cotygodniowego  treningu.
WaterRower jest dla mnie doskonałym   narzędziem pracy, moi sportowcy mogą dzięki   niemu przeżyć sensacyjne uczucie wiosłowania   w   sali treningowej – wiosłowania, które jest porównywalne do prawdziwego. Gdy sportowcy trenują na urządzeniu WaterRower, dostaję na bieżąco wszelkie informacje dotyczące przebiegu treningu, a potem mogę go odtworzyć. Urządzenie działa ponadto cicho, co poprawia jakość przebiegu treningu. Mogę zalecić trening interwałowy lub przepłynięcie długiego dystansu.Moi podopieczni uwielbiają urządzenie WaterRower, ponieważ działa ono delikatnie i jest niesłychanie ciche w porównaniu z pozostałymi, dostępnymi na rynku, urządzeniami.W Klubie Wioślarskim jest także wiele osób, które nie są wioślarzami, ale trenują regularnie sami dla siebie. Ich także zachwyca WaterRower, ponieważ mogą dzięki niemu doświadczyć uczucia wioślarstwa i „przepływającej wody”, tego, co jest udziałem wiosłujących w warunkach naturalnych. Gdy wybieramy się na zawody, zabieram ze sobą WaterRower, aby moi najlepsi zawodnicy mogli się na nim rozgrzać przed startem. Nie waham się przed poleceniem urządzenia WaterRower każdemu, kto jest zainteresowany bezpiecznym i skutecznym ćwiczeniem mięśni całego ciała.”

  

Mark Edgar – Fizjoterapeuta, Londyn, Anglia (oraz fizjoterapeuta grupy reprezentującej Wielką Brytanię w wioślarstwie na igrzyskach olimpijskich w Atlancie w 1996 i Sydney w 2000 roku)

  

Mark"To co robi na mnie największe wrażenie w urządzeniu WaterRower, to brak szarpnięcia na początku pociągnięcia i jego przebieg, który jest niesamowicie podobny do prawdziwego. Sportowiec musi pracować skuteczniej, aby osiągnąć dobry wynik.”
Produkcja 4kroki